حکومت جهانی امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

 حــكومـــت واحد جــــهــانی امام مــهدی عجل‏ الله  ‏تعالی ‏فرجه ‏الشریف، پاسخی ‏به نگرانی بشر از آینده‏ خود است. شیعیان، آینده‏ روشنی را برای زندگی انسان پیش بینی می‏ كنند و امید به زندگی در قالب «انتظار فرج‏» به زندگی شیعیان، معنا و گرمی می‏ بخشد.

با دقت در دعوت و آموزه ‏های اسلام، به خوبی می توان دریافت كه هدف‏ آن متحد كردن ملت ها و برداشتن دیوار امتیازات و اعتبارات لغو و بی ‏اثر و برقرار كردن كلمه‏ واحد و همكاری و ارتباطی است كه ریشه و پایه آن، كلمه توحید و ایمان و عقیده به آن است. اسلام می ‏خواهد تمام اختلافات و جدایی‏ ها را كه به نام‏ های گوناگون پدید آمده، با عقیده‏ توحید از میان بردارد. اختلافات نژادی، طبقاتی، ملی، وطنی، جغرافیایی، مسلكی، حزبی و زبانی همه باید از میان برود و سبب امتیاز و افتخار نباشد؛ حتی باید اختلافات ‏دینی هم كنار گذاشته شود و همه باید تسلیم فرمان خدا باشند: « بگو: ای اهل کتاب، بیایید از آن کلمه ای که پذیرفته ما و شماست پیروی، کنیم: آنکه جز خدای را نپرستیم و هیچ چیز را شریک او نسازیم و بعضی از ما بعضی دیگر را سوای خدا به پرستش نگیرد اگر آنان رویگردان شدند، بگو: شاهد باشید که ما مسلمان هستیم».(1)

در حكومت جهانی حضرت مهدی عجل ‏الله ‏تعالی ‏فرجه ‏الشریف دین اسلام، تنها دین حاكم بر جهان خواهد بود؛ چنان‏ كه دین و سیاست نیز از هم تفكیك ناپذیرند و بلكه سیاست و حكومت، در خدمت دین و اهداف متعالی آن است، در صورتی كه در وضعیت جهانی ‏شدن، دین و مخصوصاً اسلام، جایگاه روشنی ندارد.

ادامه مطلب

iconبرچسب‌ها : حضرت مهدی عجل ‏الله ‏تعالی ‏فرجه ‏الشریف, حكومت جهانی حضرت مهدی (عج), جهانی سازی,
  • نوشته شده توسط : میثم طاهری
  • در تاریخ : جمعه 12 اردیبهشت 1393
  • نظرات()
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات