حضرت مهدی(عج) و آسایش اقتصادی بشر

 حضرت مهدی(عج) و آسایش اقتصادی بشر: یکی از  ره آوردهای دولت کریمه مهدی موعود(عج)، که در  نهج البلاغه مورد اشاره قرار گرفته، تأمین رفاه و  آسایش اقتصادی بشر در زمان حکومت آن حضرت  است که از طریق وفور نعمت و برکت‌های زمینی و آسمانی تأمین ‌می‌شود.
امیرمؤمنان(ع) درباره نعمت‌های زمین در عصر ظهور حضرت مهدی(عج) ‌می‌فرماید: تخرجُ له الارضُ افالیذَ کبدِها تلقی الیه سلماً مقالیدَها; در زمان ظهور حضرت مهدی(عج)، زمین میوه‌های دل خود(معادن طلا و نقره) را برای او بیرون ‌می‌ریزد و کلیدهایش را به او ‌می‌سپارد.
مسئله وفور نعمت و رفاه اقتصادی مردم در زمان حکومت حضرت مهدی(عجچ)، حقیقتی است که در روایات فراوان به آن اشاره شده است و از آن میان، روایتی است از پیامبر اکرم(ص) که ‌می‌فرماید: ... و تزیدُ المیاهُ فی دولته و تمدُّ الانهارُ و تُضعّفُ الارضُ اُکُلَها و سَتُخرجُ الکنوزُ; در زمان برقراری دولت مهدی(عج)، آب‌ها فراوان می‌گردند و نهرها کشیده‌ می‌شوند، برکات زمین افزایش‌ می‌یابند و گنج‌ها استخراج ‌می‌گردند.
در همین زمینه، عارف بزرگ سعدالدین حموی نیز بر مسئله آسایش و رفاه اقتصادی مردم در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) تأکید نموده و گفته است: "صاحب زمان که علم به کمال دارد، تمامت روی زمین را به عدل آراسته گرداند و تمامت گنج‌های روی زمین بر وی ظاهر گردند، هرچند صفت وی کنم، از هزار یکی نگفته‌ام".

مخور اندوه وغم سرها به سامان می رسد
بایک جهان شوروشعف آن جان جانان می رسد

 ویرانگر کاخ ستم با جیش ایمان می رسد
احیا گر دین خدا حامی قرآن می رسد

چشم انتظاران را بگو یوسف زکنعان می رسد
ای دل شب هجران ما آخر به پایان می رسد

 ---------
 منبع : rasanews.ir

iconبرچسب‌ها : آسایش اقتصادی, مهدی موعود(عج), ظهور, پیامبر اکرم(ص), دولت مهدی(عج),
icon دنبالک ها: آثار ظهور امام زمان(عج) چیست؟ (شکوفایی اقتصاد و رفاه اجتماعی), وضعیت اقتصادی جامعه در عصر حکومت امام زمان (ع), ویژگی های اقتصادی زمامداری امام زمان (عج), اقتصاد در عصر ظهور امام زمان (عج),
  • نوشته شده توسط : میثم طاهری
  • در تاریخ : دوشنبه 6 آذر 1391
  • نظرات()
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات